Cem Yılmaz: Forma girmek çok zor değil (Hedef eski kilo)

Cem Yılmaz: Forma girmek çok zor değil (Hedef eski kilo)

Magazin -


Sami Hamidi ile çalışmaya nasıl başladınız?

Sami ile Arif v 216 filminin setinde tanıştık... Filmde sözleştik, bitince beraber çalışmaya karar verdik. Gerçek bir sporcu ve akademik bilgisi olduğu için çok net fikirleri var. Lafazan değil.Eğlenceli, dürüst bir program önerdi, ben de ikna oldum.

Nasıl bir hoca peki?

- Disiplinli... Hayal satmıyor, dürüst, çalışkan bir hoca. Sosyal yanı da kuvvetli. Esprili. Antrenmanlar çok neşeli geçer.

Ne zamandır birlikte çalışıyorsunuz ve bu tempo daha ne kadar sürecek?

4 aydır çalışıyoruz. 40 yıl düşünüyorum ama 35’te de bırakabilirim, peşin ödeme yapmadım.

Siz Sami ile çalışmaya başladıktan sonra hem zayıfladınız hem de vücudunuz forma girdi. Bundan sonrası için hedefiniz nedir?

- Film yazarken farkında olmadan çok sağlıksız besleniyoruz. Son dönemde bu sebeple kilo aldım, artık o eski kiloya dönmeme üzerine çalışıyoruz. Samimi söylüyorum, sanılanın aksine bu çok zor bir şey değil. Evet, kolay değil ama çok zor hiç değil.

6 ay önceki Cem Yılmaz ile bugünkü Cem Yılmaz’ı karşılaştırır mısınız?

- Daha sağlıklıyım. Fazla kilolardan kurtulunca biraz daha hareketli oluyorsunuz. Ve mutlu tabii...

Sonbaharda sizi Men’s Fitness kapağında görebileceğimiz kadar iddialı bir vücudunuz olacak mı?

- Benim vücudum her zaman iddialıdır. Ama kapak olsun diye değil (gülüyor). Yok, zannetmiyorum.

Ozan Güven de sizin hocanızla çalışmaya başlamış. Onun hedefi nedir?

- Ozan’ın işi elbette daha kolay, aşırı kilosu yok. Spor yapma arzusuyla başladı ve gayet iyi gidiyor.

Cem Yılmaz, Ozan Güven, Soner Sarıkabadayı gibi birçok ünlü ile çalışan Sami Hamidi, ünlülerle çalışmanın perde arkasını ve Cem Yılmaz’ın nasıl bir öğrenci olduğunu anlattı.

Nangi ünlülerle çalışıyorsunuz?

Sami Hamidi: Cem Yılmaz, Can Yılmaz, Ozan Güven, Soner Sarıkabadayı, Buray, Cem Belevi ve Levent Uysal ile çalışıyorum.

Tanınmış simaların fitness eğitmeni olmak nasıl bir his?

- Ünlülerle çalışmak çok ince detayları görebilmeyi gerektirir.

Bunun başlıca sebebi, eğer karşınızdaki kişi bir oyuncuysa ve hala süregelen bir çekim sürecindeyse, çıkaracağınız işin aldığı karakterin özelliklerini bozmamasına dikkat etmek gerekir. Bir pop starla çalışıyorsanız durum daha da farklı. Onun eksik yönlerini görerek oraları artıya çevirecek, sahnede ve fotoğraflarda çok daha etkili görünecek bir format sunmalısınız. Uyku düzenleri istemeden bozulabiliyor. Bu gibi durumlarda da gelişimi hiç geriye götürmeden başarılı sonucu elde edebilmek adına en iyi alternatifleri bulmak zorundasınız. En önemli nokta ise bu işi eğlenceli şekilde sunmalı ve uzun vadede hayatlarına bir yaşam tarzı olarak dahil etmelerini sağlamalısınız. Bunun gibi birçok ince detay var.

Cem Yılmaz’la nasıl tanıştınız?

- Daha önce Cem Yılmaz’ın abisi Can Yılmaz ile çalışma fırsatını yakalamıştım. Can Abi sağ olsun gayet başarılı bir sonuç elde edince Cem Bey’in de dikkatini çekti. Bunun üzerine “Arif v 216” setini ziyaret ettim. Cem Yılmaz ile o sette sözleştik ve ocak ayında çalışmalara başladık.Cem Yılmaz nasıl bir öğrenci?


Sami Hamidi: Cem Yılmaz kişisel antrenörlük kariyerimde çalıştığım en istikrarlı, iradesi en kuvvetli kişi. Asla pes etmeyen, sonuç için mücadele vermekten ve savaşmaktan korkmayan ender danışanlarımdan. Onun gibi biriyle çalışma fırsatını yakaladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. 

Onun bu şekilde bir sonuç almasına şaşırıp bana “Nasıl olur!” diyenlere de hep şunu söylerim: Bu kadar hırslı ve çalışkan biri olmasa neden bütün Türkiye onu tanısın ki!

Videolar


 • IDO kisa teaser
  IDO kisa teaser
 • omur gedik teaser
  omur gedik teaser
 • SONER ARICA'nın Radyo Ritim Ziyareti www.seninritmin.com
  SONER ARICA'nın Radyo Ritim Ziyareti www.seninritmin.com
 • Seninritmin World
  Seninritmin World

Burçlar

news-item-cover
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Sevgili Koçlar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünüm etkisinde bir yandan sorumluluklar ağır basıyor, diğer taraftan arzularımıza uygun hareket etmek istiyoruz. Ancak öncelikli işlerimize ağırlık vermemizde yarar var. Sağduyulu ve olgun davranmalıyız. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, yoğun iletişimin göstergesidir. Konuşmak, yazışmak, haberleşmek, iş hayatında, ailevi konularda bir hayli etkili olacak.

news-item-cover
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
Sevgili Boğalar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünüm etkisinde bir şeylere kızarız, içerleriz ancak duygularımızı belli etmemeye çalışırız. Bu kolay değildir. Hani içi seni yakar, dışı beni derler ya, aynen böyle bir ruh hali üstümüzde hakimdir. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, meseleleri derinlikli bir şekilde ele almak, geri planda yapılacak işleri bitirmek, mali konular üzerinde düşünmek yönünde etkilidir. Fakat çok dikkatli bir şekilde hareket etmek, kiminle ne konuştuğumuzu bilmek lazımdır.

news-item-cover
İkizler
21 Mayıs - 20 Haziran
Sevgili İkizler, Saat 07:30 Ay-Satürn görünüm etkisinde parasal sıkışıklığa çözüm bulmaya çalışırız. Bir şeyleri halledebilmek, ilerlemek için mücadele veririz. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, cesaretlilik, çabuk harekete geçmek, hızlanmak yönünde olumludur. İlişkilerde çiftlerin birbirini motive edici tarzda konuşmanız gayet yararlıdır. İletişim trafiğiniz yine yoğun olacaktır.

news-item-cover
Yengeç
21 Haziran - 22 Temmuz
Sevgili Yengeçler, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, başkalarının üstümüzdeki etkisi canımızı sıkar. Bir yandan kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmeye, isteklerimizi elde etmeye çalışırken, en yakınımızdaki kişilerin üstümüze gelmesi rahatsız edicidir. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, sorumluluklardan uzaklaşma arzumuzu bir hayli yükseltiyor. Her kafadan ayrı bir ses çıkınca doğal olarak işler uzuyor, bitirilmesi gerekenler telaş yaratıyor.

news-item-cover
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Sevgili Aslanlar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, özgür olmak, dilediğimiz gibi kendimizi ifade etmek isterken, yapmak zorunda kaldığımız işler canımızı sıkabilir. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümünde haberler alabiliriz, çocuklarımız ve sevgilimizle iletişim ön plandadır.

news-item-cover
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Sevgili Başaklar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, kendi isteklerini bize dayatmaya çalışan kişiler yüzünden sıkılmamıza yol açar. Oysaki siz, zaten sorumluluklarınızı bilen kişilersiniz. Bu kadar bencil olmalarına kızarsınız. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, hesap işlerimizi dikkatli bir şekilde gözden geçirelim. Gecikme veya yanlışlıklar olabilir. Ailemizi ilgilendiren konular üzerinde duracağız.

news-item-cover
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Sevgili Teraziler, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, başkalarının sürekli kendi isteklerini size dayatması canınızı sıkar. Oysaki siz yaşamak, canlanmak, huzur bulmaktan yanasınız. Bu saatlerde sabırlı olmakta zorlanırsınız. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, işlerimizi çabucak bitirmek gerekiyor. Birileri acele eder, başkaları anlayışlı davranmaz. Biz dikkatli olalım.

news-item-cover
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Sevgili Akrepler, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, birilerinin düşüncesizliği yüzünden canınızın sıkılmasına yol açar. Mecburen işleri yoluna koymak zorunda kalırsınız. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümünde, insanlarla anlaşmak, mali konularla uğraşmak bizi yorabilir. Etrafımızdaki kişiler bir an önce işleri görülsün isteyebilirler. Anlayışlı davranmamaları halinde kendimizi zor tutarız.

news-item-cover
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Sevgili Yaylar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, gönlünüzce yaşamak isterken, sorumluluklar ağır basar. Paranın önemi kendini yine hatırlatır. Ödemeler, ihtiyaçlar derken hayat gelip geçiyor diye düşünürsünüz. Tabii ki bir şeylere sabır göstermek kolay değildir. Saat 19:26 Ay-Merkür görünüm etkisinde, aşkta isteklerini kabul ettiren kişi olmak isteriz. Güzel bir şeyler duymak, yaşamak arzumuz yoğun olacak.

news-item-cover
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Sevgili Oğlaklar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünüm etkisinde, birileri sadece kendini düşünüyor, size destek olmuyorsa, sorumsuz davranıyorsa canınız sıkılır. Doğal olarak tepkisel davranırsınız. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, geri planda halledilmesi gereken işlerin göstergesidir. Ailevi meselelerde sözümüz dinlensin isteriz.

news-item-cover
Kova
21 Ocak - 18 Şubat
Sevgili Kovalar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, fikirlerinizi kendinize güvenerek ortaya koymanızı ve kişisel anlamda özgürce hareket etmenizi sağlayıcıdır. Ayrıca organizasyon, faaliyet, aktiviteler, bir çok insanla bir araya gelmek, bildiklerinizi paylaşmak, start vermek gibi konularda sizi destekleyicidir. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümünde, işlerimizi hızlı bir şekilde yapmak isteyeceğiz. Ancak şartları da göz önüne almamız yararlı olur. İş görüşmeleri, sosyal ilişkiler, etrafınızla bağlantınız yoğun olacak.

news-item-cover
Balık
19 Şubat - 20 Mart
Sevgili Balıklar, Saat 07:30 Ay-Satürn görünümü, para kazanmak amaçlı verilen mücadelenin göstergesidir. Evdeki hesap çarşıya uymadığında, zorluklara sabır göstermeniz kolay olmaz. Saat 19:26 Ay-Merkür görünümü, bir yanıyla insanlarla fikir alışverişinde bulunmamız ancak diğer yanıyla farklı bir sohbet arayışımızın simgesi. Güzel bir şeyler duymaktan yanayız. Ancak sıradan olmamalı ve bizde olumlu hisler uyandırmalı. Beklentimiz bu yönde olacak.