Yeşilçam'ın 'Bayan Bacak' Lakaplı Yıldızı,Çöpten Kağıt Bile Topladı!

Yeşilçam'ın 'Bayan Bacak' Lakaplı Yıldızı,Çöpten Kağıt Bile Topladı!

Magazin

1952 doğumlu Yeşilçam yıldızı Serpil Örümcer, baş döndürücü güzelliğiyle bir döneme damga vurmuştu. 

1967 yılında düzenlenen bir güzellik yarışmasında birinci olan Örümcer'e şöhretin kapıları açıldığında, henüz 14 yaşındaydı.

Bacaklarının uzunluğu nedeniyle 'Bayan bacak' lakabı takılan yıldız, kariyerinde yalnızca oyuncu olarak değil, sesiyle büyüleyen bir şarkıcı olarak da takdir topladı.

Dönemin ünlü sanatçısı Berkant'la dillere destan bir aşk yaşasa da, her aşk gibi bununda bir sonu vardı. Berkant'tan ayrıldığı dönem Örümcer, ününe ün katmıştı. Birçok erkeğin rüyalarını süsleyen yıldızın ayakkabısından rakı içen bile vardı.

Berkant ile olan evliliğinden sonra Cengiz Kartal ile dünya evine giren Örümcer, o dönem bütün malını mülkünü satmıştı.

Bu evliliğinde sona ermesiyle, konser için gittiği Batman'da Hasan Ölük ile tanıştı. Kısa süre içinde Ölük'le üçüncü evliliğini gerçekleştiren Örümcer, bu evlilikle hayatının hatasını yaptığını nereden bilebilirdi.

Talihsiz yıldız, eşi Hasan Ölük'ün Batman'da 4 eşi ve 11 çocuğu olduğunu öğrendiğinde dünya başına yıkılmıştı...

Tüm bunların üzerine, eşinden gördüğü şiddet eklenince, Örümcer için hayat daha da katlanılmaz hale geldi.

Şiddet gördüğüne dair belgelerle mahkemeye başvurunca, bu kabus evlilik sona erdi.

Parasızlıkla boğuşan Örümcer, çareyi çöp konteynerlerinde topladığı kağıtları satmakta buldu.

Bir zamanların 'Bayan Bacak'ının düştüğü bu durum, birçok kişinin yüreğini sızlatınca, Örümcer'e yardım eli uzatanlar oldu ve bir nebze de olsa toparlandı.

Fakat, Örümcer'in hala yoklukla boğuştuğu haberi, magazin gündemine bomba gibi düştü.

Bir televizyon programına çıkan Örümcer, torunlarına bakmak zorunda olduğunu ve geçinmek için pazarcılık yaptığını anlattı.

Örümcer, tepetaklak olan hayatı için, "Rüyamda görsem inanmazdım. Ne oldum deme ne olacağım de. Düşenin gerçekten dostu olmuyormuş.'' yorumunu yaptı.

Videolar


 • Radyo Ritim Live 103.8
  Radyo Ritim Live 103.8
 • Radyo Ritim Live 103.8 Muzo
  Radyo Ritim Live 103.8 Muzo
 • omur gedik teaser
  omur gedik teaser
 • Nil Karataş Radyo Ritim'e konuk oluyor!
  Nil Karataş Radyo Ritim'e konuk oluyor!

Burçlar

news-item-cover
Koç
Ay, günün başında Yay burcunda hareket ediyor. Saat 11:30-19:13 aralığında ise boşluğa giriyor. 19:13’te Oğlak burcuna geçen Ay, kariyer konularınızı öne çıkartabilir.

news-item-cover
Boğa
Ay’ın Yay burcunda ilerlediği bir güne uyanıyorsunuz. 11:30-19:13 arası Ay boşlukta kalıyor. Devamında 19:13’te Oğlak burcuna giriş yapan Ay, akademik konularınıza ve seyahatlerinize vurgu yapabilir.

news-item-cover
İkizler
Günün büyük kısmında Ay, Yay burcunda hareket ediyor. 11:30-19:13 aralığında Ay hareketini boşlukta sürdürüyor. Ay’ın 19:13’te Oğlak burcuna geçmesiyle borçlarınızla ilgili durumlar karşınıza gelebilir.

news-item-cover
Yengeç
Ay, bugün Yay burcunda hareket ediyor. 11:30-19:13 arası hareketini boşlukta sürdüren Ay, 19:13’te Oğlak burcuna geçiyor. Bu zaman dilimiyle birlikte partnerinizle ilgili konulara odaklanabilirsiniz.

news-item-cover
Aslan
Ay, gün boyunca Yay burcunda hareket ediyor. 11:30-19:13 arasında boşlukta kalan Ay, saat 19:13 olduğunda Oğlak burcuna geçiyor. Bu saatle birlikte daha durgun bir zaman dilimine giriş yapıyor olacaksınız. Yalnız kalmak isteyebilirsiniz.

news-item-cover
Başak
Ay’ın Yay burcunda ilerlediği bir güne merhaba diyorsunuz. Devamında 11:30-19:13 arası Ay, boşlukta kalıyor. 19:13’te ise Oğlak burcuna geçen Ay, aşk hayatınızı ve çocuğunuzu ön plana çıkartabilir.

news-item-cover
Terazi
Bugün Yay burcunda ilerleyen Ay, saat 11:30-19:13 arası boşlukta kalıyor. 19:13 olduğunda ise Oğlak burcuna geçiyor. Bu zamanla birlikte evinizde ailenizle birlikte vakit geçirmeye odaklanabilirsiniz.

news-item-cover
Akrep
Ay’ın Yay burcunda hareket ettiği bir güne başlıyorsunuz. 11:30-19:13 arası boşlukta ilerleyen Ay, 19:13’te Oğlak burcuna giriş yapıyor. Bu saatten itibaren eğitim hayatınız, kardeşleriniz öne çıkabilir.

news-item-cover
Yay
Ay, günün başında hareketini sizlerin burcunda sürdürüyor. Ay, 11:30-19:13 aralığında uzun süre boşlukta kalan Ay, 19:13’te Oğlak burcuna geçiyor. Bu zamandan sonra finansal konularınıza ağırlık verebilirsiniz.

news-item-cover
Oğlak
Günün başlangıcında Yay burcunda olan Ay, 11:30-19:13 arası boşlukta kalıyor. Saatler 19:13 olduğunda ise sizlerin burcuna geçiş yapıyor. Enerjiniz arttığı, daha olumlu bir sürece giriş yapıyorsunuz.

news-item-cover
Kova
Günün başlamasıyla Ay, Yay burcundaki hareketini sürdürüyor. 11:30-19:13 arası ise boşlukta kalıyor. 19:13’te Oğlak burcuna geçen Ay, psikolojik olarak sizi geçmişe götürebilir. Anıları tazelemek bazen iyi olmayabilir.

news-item-cover
Balık
Ay, günün ilk saatlerinde Yay burcunda hareket etmeye devam ediyor. Saat 11:30-19:13 aralığında ise boşlukta ilerliyor. 19:13 itibariyle ise Oğlak burcuna giriş yapan Ay, diğer günlere nispeten şanslı bir sürece girdiğinizi gösteriyor.