BAYATLAMIŞ EKMEK NASIL DEĞERLENDİRİLİR

BAYATLAMIŞ EKMEK NASIL DEĞERLENDİRİLİR

Pratik Bilgiler -
Bayatlamış olan ekmeklerinizi atmayarak aslında çok güzel bir iş yapıyor olacaksınız çünkü bayatlamış olan ekmekleri birçok farklı yol ile değerlendirmeniz sayesinde hem aile bütçesine katkıda bulunmuş olacak hem de yemek tariflerinize yenilerini ekleyip nasıl bir ev hanımı olduğunuzu herkese kanıtlamış olacaksınız. 

BAYATLAMIŞ EKMEĞİ NASIL DEĞERLENDİRİRİM?

Ekmeğe Tazeliğini Geri Verin:

Bayatlayan ekmeklerinizin tazeliğini geri getirmek için üzerlerine biraz su serpin ve ardından hemen fırında kısa bir süre ısıtın. Ekmekleriniz bu işlem sayesinde hem tazeliğine geri kavuşacak hem de nemini kaybetmeyecektir. 

Galeta Unu Yapın:

Ekmeğinizi kolay bir şekilde galeta unu haline dönüştürebilir ve ekmeğinizi atmaktan kurtulabilirsiniz.

Peksimet Yapın:

Ekmeğinizi değerlendirmenin en kolay ve lezzetli ikinci yolu ekmeklerinizi ince ince dilimlemek ya da kuşbaşı doğrayıp kurutmaktır. Kestiğiniz ya da kuşbaşı olarak doğradığınız ekmekleri isterseniz mutfakta temiz bir kâğıt havlunun üzerinde, isterseniz de fırınlayarak kurutabilirsiniz.

Bu sayede bildiğiniz fırın ekmeğinden birçok peksimet ve benzeri yeni besinler ve tatlar elde edebilirsiniz.  Hazırlamış olduğunuz bu peksimet tarzı ekmekleri ayran içinde, cacık içinde, çorba içinde ya da tirit olarak tüketebilirsiniz.  Tabi bu noktada tek sınır sizsiniz yani bu peksimetleri kullanmak için yeni yemekler yapabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz. 

Ekmek Pizzası Tabanı Yapın:

Bayatlayan ekmeklerinizi daha başka değerlendirme yolu ise ekmeklerinizi dilimlemek ve onları kurutup ekmek pizzası tabanı yapmaktır. 

Bunun için ilk önce ekmeklerinizi düzgün bir şekilde ve istediğiniz boylarda dilimleyin. Sonra ekmeklerinizin üzerlerine salça ve zeytinyağı karışımını sürün.

Daha sonra bu karışımın üzerine ince ince dilimlenmiş sosis ya da salam ekleyin ve tüm ekmeğinizi kaplayacak şekilde ince bir dilim kaşarı kapak olarak kullanın.

Yaklaşık 3 ila 4 dakika sonra mikrodalgadan ekmeklerinizi çıkartın.

Bayat Ekmek Yemekleri Yapın:

Bu noktada sevgili hanımlar istediğiniz bayat ekmek yemeğini yapabilirsiniz. Fakat ben sizlere birkaç hatırlatma yapmak istiyorum. Bu yemeklerden bazıları papara, ekmek kavurması, tirit, ekmek süpürgesi, baharatlı kruton, hettüş, vişneli ekmek tatlısı.  

Elbette daha çok fazla yemek çeşidi var ama ben sizlerle bu saydığım yemeklerin nasıl yapılacağını kısa ve öz bir şekilde paylaşmak istiyorum.

Ekmek Kavurması:

Bayatlamış olan ekmeklerinizi küçük lokmalar halinde doğrayın ve tencere kızartmış olduğunuz yağ ile bir güzel kavurun. Ekmeklerinizin kavrulduğu noktada üzerlerine 1 çay bardağı kadar soğuk su serpip hemen karıştırın. İyice ekmeklerinizi karıştırdıktan sonra tencerenin kapağını sıkıca kapatın ve 5 dakika boyunca pişirmeye bırakın. 

Papara:

Ekmeklerinizi kuşbaşı şeklinde doğrayın ve temiz çukur bir kaba koyun. Daha sonra bir adet soğan alın ve soğanlarınızı halka halka doğrayın. Soğanlarınızı isterseniz tereyağında isterseniz de zeytinyağında kavurabilirsiniz ama tereyağında çok daha lezzetli olacaktır.  

Sonra kavrulmuş olan soğanlarınıza su ve tuz ekleyip bir güzel kaynatın.

Kaynama işleminin ardına soğanlarınızın üzerine tulum peyniri ekleyip bir müddet ılımasını bekleyin. Ilıyan lezzetli karışımınızı alın ve çukur kapta bekleyen ekmeklerinizin üzerine bir güzel dökün. 

Tirit:

Bayat ekmeklerinizi ilk önce dilimler haline getirin ve derin bir kapa koyun. Sonra soğanı ince ince kıyın ve tuz ile biraz öldürün ve ekmek dilimlerinizin üzerine bu soğanlarınız döşeyin.  

Daha sonra üzerlerine önceden haşlamış olduğunuz kemikli etin suyunu ilave edin ve son olarak hepsinin üzerine sumak ya da maydanoz ilave edin.

Ekmek Süpürgesi:

Bayatlamış olan ekmeklerinizi dilimleyin ve ardından temiz bir tepsiye döşeyin. Bu sırada bir tencere kadar suyu kaynatın kaynamış olan suyu ekmeklerin üzerine dökün.  Ardından tepsiye sarımsaklı yoğurdu ilave edin. Bu sırada tavada salça ve yağ ile birlikte kavurduğunuz kırmızı pul biberli sosu tüm tepsinin üzerinde gezdirin. 

Baharatlı Kruton:

Bayatlamış ekmeklerinizi dikkatli bir şekilde küpler halinde doğrayın. Derin bir kase içerisinde bir miktar sarımsağı iyice dövüp macun kıvamına getirin. Macun haline getirdiğiniz sarımsakları, zeytinyağı ve baharatlar ile birlikte karıştırın. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı ekmeklere iyice yayın ve tepsiyi 200 derecelik fırına sürün ve ekmekler kıtır kıtır oluncaya kadar ekmeklerinizi fırında kavurun. 

Hettüş:

Bu lezzetli yemek için ilk önce bir miktar semizotu alın ve semizotlarını yaprak yaprak ayıklayın. Bayatlamış olan ekmeklerinizi kesmeyin sadece küçük parçalara bölün ve böldüğünüz ekmeklerinizi sirke ile bir güzel karıştırın. Daha sonra birkaç tane domates alın ve bu domatesleri küçük küçük kestikten sonra bütün olarak duran semizotları ile harmanlayın. Son olarak da üzerlerine limon suyu, tuz ve zeytinyağı gezdirip servise hazır hale getirin. 

Ekmek Nasıl Saklanır? 

• Ekmek alındığı gün içerisinde yenecek ise hiçbir zarar görmez.

• Eğer ekmek bir günden fazla süre içerisinde yenecek ise o zaman ekmeği saklamanın en iyi yolu buzdolabında saklanmasıdır. Böylece ekmeğin küflenmesini önleyebilirsiniz.

• Eğer aldığınız ekmekleri fazlaca alıyor ve hemen tüketmiyor ya da tüketmek istemiyorsanız o zaman en iyi çözüm ekmeklerinizi derin dondurucuda muhafaza etmektir.

• Dondurucuya konulup dondurulan ekmekler, dondurucudan çıkartılıp çözülme işlemi gerçekleştikten sonra dondurulmadan saklanan ekmeklere göre çok daha yumuşak olurlar.

• Uzun süre saklanmak istenen ekmekler normal poşetlerde değil, özel kilitli buzdolabı poşetlerinde saklanmalıdır.

• Günlük yiyeceğiniz ekmekleri aldığınız zaman ekmeklerinizi gün içerisinde karanlık bir kutu içinde, gıda dolabınızda bir poşetin içinde ya da kapağı olan bir ekmek kutusunun içinde saklayabilir ve ekmeklerinizin hem tazeliğini hem de yumuşaklığını korumuş olursunuz.

• Fakat unutmayın ekmek günlük olarak yediğiniz bir besin maddesidir ve bu yüzden ekmeklerinizi sakladığınız yerler ve saklarken kullandığınız malzemeler kesinlikle temiz olmalıdır.

• Ekmeğinizi aldığınızda özellikle fırınlardan alırken sıcak ise hemen ekmeğinizi poşete koymayın. Ekmeğinizin soğumasını bekleyin. Çünkü eğer ekmeğinizi hala sıcakken poşetin içine koyarsanız bu durum ekmeğin terlemesine ve çok daha hızlı bir şekilde küflenmesine neden olacaktır.

• Özellikle yaz zamanında sıcak havalarda ekmeğinizin küflenmesini önlemek için ekmeklerinizi aynı gün içinde tüketmeyecekseniz hemen buzdolabına koymalısınız. Yemek istediğiniz zaman oda sıcaklığına ekmeği çıkartıp birazda olsa yumuşamasını beklemelisiniz.

• Eğer ekmeklerinizi özel olarak hazırlanmış poşetlerin içinde sarılı olarak alıyorsanız ve bu ekmeğin bir kısmını yemişseniz geri kalanını dışarı çıkartmadan kendi özel poşetinde muhafaza etmelisiniz.

• Ekmeklerinizi daha sonra yemek için özel stok yapmak istiyorsanız istediğiniz şekilde ekmeklerinizi kesip dondurucuya koyduğunuzda ekmeklerinizi yemek için 3 ay gibi bir süre kazanmış olursunuz.

• Saklamış olduğunuz ekmek poşetinizin içerisinde buharlaşma nedeni ile meydana gelen su tanecikleri gördüğünüz anda bu poşeti değiştirmeniz gereklidir. Eğer o anda başka bir poşet yok ise ekmeğinizi temiz kâğıt bir havluya sarabilirsiniz.

Vişneli Ekmek Tatlısı:

Temiz bir tencereye biraz su, şeker ve vişne koyun ve bir müddet kaynaya bırakın. Kaynamış olan vişne şurubunu alın ve daha önceden tepsiye dizdiğiniz ekmeklerinizin üzerine dökün ve ekmekleri temiz bir kâğıt ile kapatın. Vişneli ekmekleriniz soğuduktan sonra üzerlerine krem şanti ekleyip servise sunun. Ekmeklerinizi farklı şekillerde keserek vişneli ekmek tatlınızı farklı kılabilirsiniz.

Videolar


  • FUNDA ARAR ACI KAHVE BURCUNUN KONUĞU
    FUNDA ARAR ACI KAHVE BURCUNUN KONUĞU
  • EMİR Burcu İle Acı Kahve'ye Konuk Oldu
    EMİR Burcu İle Acı Kahve'ye Konuk Oldu

Burçlar

news-item-cover
Koç
21 Mart - 20 Nisan
Sevgili Koçlar saat 02:43 itibariyle Ay-Boğa burcunda ilerleyecek. Maddi açıdan güvende olmak, manevi anlamda huzuru bulmak arzusu bu enerjinin özünde yer alıyor. Düşüncelerimizi onaylamalarını ve kararlarımızı kabul etmelerini bekleriz. Güvenli bir ortam oluşturmak adına düşünürüz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, kişisel değerleriniz başta olmak üzere, umutlarınız, kendinizde ve başkalarında önemli bulduğunuz tüm güzelliklerin hissedilmesi, değerinin bilinmesi ve içinde bulunduğunuz durumların yeniden yapılandırılması adına olumlu bir etkidir.

news-item-cover
Boğa
21 Nisan - 20 Mayıs
Sevgili Boğalar saat 02:43 itibariyle burcunuzda ilerleyecek Ay, dikkatli ve amaca yönelik hareket etmenin, sıcak ve şefkat dolu davranmanın işaretidir. Küçücük şeylerin bile sizi mutlu ettiğini fark edebilirsiniz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, arkadaşlık ilişkileriniz başta olmak üzere, hedef olarak belirlediğiniz her konuda sağlam ve sağlıklı kararlar almaktan yana olduğunuzun göstergesidir. Durgun sular derinden akar mantığı içinde hareket ettiğiniz için, yavaş ama emin adımlarla ilerlemekten yana olabilirsiniz. Sosyal faaliyetleriniz ve sosyal kimliğiniz konusunda hassas davranabilirsiniz. Hangi ortamda bulunursanız bulunun, hem kendiniz hem de ailenizin geleceği adına düşünür ve iyilikleri gönülden yaparsınız. İnandığınız konular veya güvendiğiniz insanlarla ilgili fikirlerinizde kararlılık sağladığı gibi, rüyalarınızı gerçekleştirme yolunda moral kazandırıcıdır.

news-item-cover
İkizler
21 Mayıs - 20 Haziran
Sevgili İkizler saat 02:43 Ay-Boğa burcu seyir etkinliğinde güne adım atıyoruz. Huzur veren kişilerle bağlantı kurmaya, gönlümüzü arındırıp canlandırmaya çalışacağız. Zevklerimize düşkünlüğümüz artarken, rahatımızı bozmadan günü geçirmekten yanayız. Geleceğe güvenle bakma arzumuz bir hayli yükselecek. Eldekini çoğaltmak ve duygusal konularda sağlam olarak yere basmaya dikkat ediyoruz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, ailenizle olan ilişkiniz ve toplumsal hayatınızda maddi gücün öneminin bilincinde olmanız ve bunu derinliklerinizde hissetmeniz anlamına gelmektedir. Kimseye belli etmesiniz de siz paranın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Bu hassasiyet teslimiyetçilik anlamına gelmesin. Bilakis öylesine hırslısınızdır ki, hani deyim yerindeyse önünüze bir fırsat çıkması halinde, taşın suyunu çıkarırsınız.

news-item-cover
Yengeç
21 Haziran - 22 Temmuz
Sevgili Yengeçler saat 02:43 Ay-Boğa burcu geçişiyle günümüz başlıyor. Sakinlik, güvence, huzur ve kazançlı çıkma arzumuz yüksek olur. Yanlışlardan, karmaşık olandan, huzursuzluk verenden uzak durmak isteriz. Dostlarımızla ilişkimizde, hayata bakış açımızda sağlamlık ve güvenlik arzumuz ön plandadır. Kendimizden başkasına güven duymamız pek kolay olmayabilir. O yüzden temkinli davranabiliriz. Eğer emin olursak, o zaman yüreğimizin içine alır, sevgiyle onu sarmayabiliriz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, hem kendinize hem de başka insanlarla huzur dolu etkileşimde bulunmanızı sağlayıcıdır. Hayata dair olumlu dileklerde bulunabilirsiniz. Birlik ve beraberlik ruhu içinde hareket etmeye özen göstereceğiniz bugün, sizin arzunuz herkesin yararına olacak şekilde düşünmesi ve hareket edilmesidir. Tabii ki maddi ve manevi değerleriniz son derece önemli olduğundan risk altına girmek istememeniz doğaldır. Paylaşım olgunuz güçlüdür fakat bu tümüyle kendinizden ve ilkelerinizden vazgeçmeniz anlamına gelmez. Belirli bir sınırda hareket edildiği takdirde tabi ki siz de kendi payınıza düşeni yapacaksınızdır. Kendinizi ortaya koyarken bugün daha güvenli davranabilir, hayır demeniz gerekiyorsa bunu söylemekten de kaçınmazsınız. Bu sizi iyi niyetli olmayan insanlardan koruyacaktır.

news-item-cover
Aslan
23 Temmuz - 23 Ağustos
Sevgili Aslanlar günümüz saat 02:43 Ay-Boğa burcu geçişiyle başlıyor. Maddi konularda sakince düşünmek gerekiyor. Genel olarak üzerimize sorumluluk yüklenmesinden pek hoşlanmayız. Rahat etmek, huzur bulmak ihtiyacımız gayet yoğundur. Geleceğimiz veya şu anki durumumuzla alakalı düşündüğümüzde, güvence olgusu ister istemez öne çıkar. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, özel hayatınızla ilgili konular üzerinde düşünme gereği duyabilirsiniz. Eğer hayat, umduğunuz gibi geçmiyorsa, hala bir şeyleri kafanızın içinde tam olarak oturtamıyorsanız bu görünüm ciddi anlamda düşünmenizi sağlayıcıdır.

news-item-cover
Başak
24 Ağustos - 23 Eylül
Sevgili Başaklar saat 02:43 Ay-Boğa burcu seyriyle günümüz başlıyor. Huzur bulmak isteyeceğiz. Bizi yanıltan hiçbir şeyin yaşantımızda yer almasını istemeyeceğiz. Bu enerji altında, etrafımızdaki insanların ne kadar güvenilir olduklarını sorgulama gereği duyabiliriz. Ne kadar çok sevsek de, değer bilmeyen kişilerin peşinden koşmayız. Sizin isteğiniz huzur bulmaktır. İnsanların tuhaf şakalarından hoşlanmazsınız. Zaman önemli ve en iyi şekilde değerlendirilmeli diye düşünürsünüz. Size söylenene değil, gördüğünüze ve duyduğunuza inanırsınız. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, sizin saygı ve sevgi görmenizi sağlayıcıdır. Kendinizin farkına varmanız ve neler yapmanız gerektiğini bilerek eylemlerde bulunmanız kolay olabilir. Kişisel görünümünüze son derece önem verebilir, üstünüze giydiğiniz her şeyi itinayla seçebilirsiniz. Birileriyle buluştuğunuzda veya görüştüğünüz insanların sizin ağzınızdan çıkan her sözü dikkatle dinlediklerini fark edebilirsiniz.

news-item-cover
Terazi
24 Eylül - 23 Ekim
Sevgili Teraziler saat 02:43 itibariyle etkili olacak Ay-Boğa burcu geçişinde, huzurumuz ve güvenliğimiz son derece kıymetli hale geliyor. Bizim için kıymetli olanı koruyacağız ve dışa karşı savunacağız. Hiç kimseye taviz vermekten yana değiliz. Zor kazandığımızı, birilerinin hafife almasından hoşlanmayacağız ve değerlerimizden ödün vermeyeceğiz. Parasal konular da emniyette olma isteğimiz yüksektir. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, sizi yakından ilgilendiren ve aklınızı meşgul eden konular üzerinde moralinizi yükselticidir. Hedefiniz büyük bunu biliyoruz. Yorulmamak için gücünüzü en iyi şekilde toplamalısınız. Kaçış göstermeden ve asla bıkmadan hedefleriniz yönünde düşününüz. Eğer bir yola adım atacaksanız, yeni bir yaşam kurmak istiyorsanız, tutarlı olmak şarttır. Planlarınızı en ince ayrıntısına kadar hesaplayınız. Sonrası kendiliğinden gelecektir. Karmaşık yolları değil, güvenli olanları tercih etmeyi sakın unutmayınız.

news-item-cover
Akrep
24 Ekim - 22 Kasım
Sevgili Akrepler saat 02:43 itibariyle Ay-Boğa burcunda ilerleyecek. Huzur ve güvenin bir ilişkide ne kadar önemli olduğunu düşündürüyor. Çünkü insan bu sayede kendini her alanda başarılı hisseder ve sorunların üstesinden daha çabuk gelir. Dengesiz bir ilişkide zaman kaybetmekten yana değiliz. Bunları biliyoruz. Ancak gel gör ki, gönlümüze söz geçirmek pek kolay olmuyor. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, eğer ilişkide problem varsa ortaklaşa çözümün bilinçli ve ortaklaşa çözülmesinde etkili oluyor. İlişkiniz yoksa kendinize şöyle bir dışarıdan bakmanız faydalı olur. Güvenliğiniz, maddi konular, çevre değişimi, iş girişimleri veya genel anlamıyla dağılmadan, belli bir amaç bütünlüğü içinde hareket ediniz.

news-item-cover
Yay
23 Kasım - 21 Aralık
Sevgili Yaylar saat 02:43 itibariyle Ay-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu enerji bize inandığımız bir şeyden vazgeçmememiz, değerlerimize sahip çıkmamız, kazancımıza göre hareket etmemiz gerektiğini söylüyor. Huzurumuz kıymetli ve bunu kimsenin bozmasına müsaademiz yok. Maddiyat bir hayli öne çıkacak. Eğer kafanızın içini kurcalayan meseleler varsa bunları çözmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ailemiz, sahip olduklarımız ve yarınlarımız anlamında kendimizi güvende hissetmek isteyeceğiz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, huzur, emniyet ve güven olgularını başımızın tacı yapıyor. Mantığınızı daha fazla ön planda tutarak, şikayetçi olduğunuz konular üzerinde düşünebilirsiniz. Birçok deneyimlerden geçtiniz. Son yıllarda çalışma hayatınızdan ilişkilerinize kadar her alanda kendinizi toparlama yönünde uğraş vermektesiniz. Günlük enerjileriniz, yine sağlamlığı öne alarak düşünmeniz yönünde etkiliyor.

news-item-cover
Oğlak
22 Aralık - 20 Ocak
Sevgili Oğlaklar saat 02:43 Ay-Boğa burcunda ilerleyecek. Bu enerjinin özündeki sağlamlık her alanda hissedilir. Aşka ve hayata bakış açımız sağlamlık ve uzun vadelilik esasına göredir. Bu enerji rahatlatır, sakinleştirir, huzuru bilhassa önemsememizi sağlar. Kişi değerlerinin ne kadar önemli olduğunun farkındadır. Etrafında inandığı, güvendiği ona güzellikler sunan insanları arar. Sevdiğini yanında ister. Karmaşadan uzak durmaya niyetlidir. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, hem maddi-manevi hem de aşk hayatınızla ilgili konularda enerjiniz gayet yüksek. Oğlaklar her zaman durdukları noktayı tam olarak belirlemek, anlamak yönünde kararlıdırlar. Birilerine hesap vermekten uyarı almaktan, yanlışa sapmaktan korkarlar. O yüzden de dikkatlidirler. Bugün de yine özenli ve dikkatlisiniz. Huzurunuz son derece önemli.

news-item-cover
Kova
21 Ocak - 18 Şubat
Sevgili Kovalar saat 02:43 Ay-Boğa burcu seyir etkinliğinde günümüz başlıyor. Huzurumuzu kaçıracak, güven vermeyen her şeye karşı temkinli ve dikkatliyiz. Güçlü görünmeye çalışacağız. Toplum içindeki konumumuz, insanların bizi takdir edip etmediği, ailemizle olan ilişkimiz tümüyle baş planda yer alabilir. Ancak, hiç kimsenin keyfimizi kaçırmasından hoşlanmayız. Geleceğimizi garanti altına almak isteriz. Günlük alışverişimizde ekonomik olanı tercih ederiz. İnsanların bizde güven uyandırmasını bekleriz. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, yüreğinizin derinliklerinde sadece size ait özel duyguların gündeme gelmesini sağlayıcıdır. Hayata bakış açımız çok önemli. Bazen en sevdiğimiz şeylerden vazgeçebiliyoruz. Kimi zaman da tutunuyoruz bir şeylere. Ailenizle alakalı konular üzerinde düşünmek, bütçemizle alakalı gözden geçirmelerde bulunmak, gereksiz kişi ve seslere kulaklarımızı kapatarak, kendi içimizle temasa geçmek yönünde etkilidir.

news-item-cover
Balık
19 Şubat - 20 Mart
Sevgili Balıklar, saat 02:43 Ay-Boğa burcu geçişiyle güne merhaba diyoruz. Bu enerji, bizi güven, huzur ve uzun ömürlü olana yöneltiyor. Sevdiklerimizi, değerlerimizi önemsiyoruz ve kolumuzun kanadımızın altına almak istiyoruz Boğa burcu günlerinde sınırları aşmak pek mümkün değildir. Kişi içinde bulunduğu her durumun kendisine güven vermesi taraftarıdır. Hani deyim yerindeyse ağzımın tadı iyi olsun isteriz. Aşk, çocuklar, para sağlığımız, iş hayatımız her şey son derece önemli hale gelir. Saat 08:36 Ay-Mars görünümü, huzur ve dinginliğin önemini bir kez daha vurguluyor. Duygu dünyanızla alakalı konularda ise, inişli çıkışlı olan hislerinizi belirli bir noktaya odaklayarak daha mantıklı kararlar vermeniz mümkündür. İletişim anlamında en iyi kontak kuracağınız alan, yakın çevre ilişkileridir. Planlanmış, üzerinde düşünülmüş günlük işlerinizin yoluna koyulmasında olumludur.